Biała wanna z prysznicem – praktyczne i estetyczne wyposażenie łazienki

wanna z_parawanem_prysznicowym_nawannowym

Remontując lub urządzając łazienkę, należy skupić się nie tylko na estetyce i zgodności wystroju z upodobaniami użytkowników, ale również na praktycznych rozwiązaniach, które pozwolą cieszyć się funkcjonalnością tego pomieszczenia przez długi czas.

Dlaczego warto zdecydować się na połączenie wanny z prysznicem?

Jednym z najciekawszych i najbardziej praktycznych rozwiązań jest właśnie wanna połączona z prysznicem. Pozwoli ona na zaoszczędzenie środków finansowych (montaż osobno wanny i osobno prysznica pociąga za sobą zdecydowanie większe koszty) i miejsca w łazience, a także na ograniczanie czasu, jaki będzie poświęcać się na to, by zadbać o czystość i dobry wygląd armatury łazienkowej.
Klasyczna biała wanna z prysznicem, łączy w sobie zalety obydwóch rozwiązań i szczególnie dobrze sprawdza się w małych łazienkach, na przykład w mieszkaniach w blokach. Pozwala ona na zażycie zarówno szybkiego prysznica, jak i wygodnej, relaksującej kąpieli. Jest to też dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi – maluchy uwielbiają pluskać się większej ilości wody, co w prysznicu z płaskim brodzikiem nie jest niestety możliwe. Dodatkowo, parawan nawannowy skutecznie chroni łazienkę przed zachlapaniem.

Wanna z prysznicem – jak zaaranżować łazienkę?

stylowa wanna z parawanem

Jeśli ktoś myśli o rozwiązaniu, jakim jest połączenie wanny i prysznica, powinien pamiętać o tym, że dziś nie musi oznaczać to już tylko klasycznej, prostokątnej konstrukcji. Można wybierać także spośród modeli narożnych czy asymetrycznych, takich jak na przykład te rozszerzane w części, w której bierze się prysznic, co znacznie zwiększa wygodę użytkowania.

Kolejną kwestią jest wybór parawanu zapobiegającego rozlewaniu się wody podczas czynności higienicznych. W najbardziej budżetowej wersji będzie to materiałowa zasłona prysznicowa, która, chociaż spełni swoje zadanie, z pewnością nie wygląda tak dobrze i nie jest tak praktyczna, jak szyba wykonana z plastiku czy szkła. Ciekawą opcją jest też biała wanna z prysznicem i z drzwiczkami wykonanymi ze szkła, które są szczelne podczas kąpieli, a po otwarciu pozwalają na wygodne wyjście z wanny nawet osobom starszym i małym dzieciom. Do całości wystarczy dobrać odpowiedni kran, deszczownicę, a także zadbać o wykonanie wygodnych półek, na przykład w ścianie za wanną, by cieszyć się funkcjonalnym i stylowym miejscem do kąpieli!