Jak wybrać drzwi prysznicowe, które będą eleganckie i praktyczne?

drzwi do kabiny prysznicowej_wynik

Decydując się na kabinę prysznicową, koniecznie trzeba pamiętać, że bardzo ważnym elementem są drzwi. Nie tylko zapewniają wygodę, ale również są dekoracją, która wpływa na wygląd pomieszczenia. Jak wybrać drzwi, które będą estetyczne i praktyczne?

Praktyczne drzwi prysznicowe – jak powinny wyglądać?


Wybierając drzwi prysznicowe (sprawdź ten model), należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność. Można zdecydować się na drzwi przesuwne, które idealnie sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu.

Warto pamiętać, że zaletą drzwi prysznicowych przesuwnych jest ich konstrukcja. Skrzydła zachodzą na siebie i dzięki temu sprawdzają się nawet w bardzo małych łazienkach.

Drzwi prysznicowe uchylne będą idealnym rozwiązaniem do większej łazienki. Potrzebna jest przestrzeń, by je w pełni otworzyć.

Drzwi prysznicowe wahadłowe zamontowane są na specjalnych zawiasach. Zamykane lekko cofają się do wewnątrz. Kolejną propozycją są drzwi harmonijkowe, które składają się do wewnątrz, dzięki temu również można je stosować w małych łazienkach.

Szkło- ważny element dekoracyjny


Wybierając drzwi prysznicowe, należy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo. Ważne, by drzwi były wykonane ze szkła, które ma grubość minimum 3 mm. Warto jednak zdecydować się na szkło, które jest grubsze. 4 – 6 mm to grubość, która zapewni użytkownikom bezpieczeństwo.

Kolejnym, bardzo ważnym czynnikiem jest wybór koloru szkła. Drzwi prysznicowe transparentne są idealne do każdego pomieszczenia. Trzeba pamiętać, że przezroczyste szkło pozytywnie wpłynie na wygląd małej łazienki. Będzie ona wydawała się na większa niż jest w rzeczywistości.

W dużej łazience można wykorzystać szkło satynowe, które zapewni większą intymność. Zaletą tego rozwiązania jest porowata struktura szkła, które sprawia, że wapienne zabrudzenia nie będą tak bardzo widoczne jak na szkle transparentnym.

Ciekawym rozwiązaniem są również szkła grawerowane lub ornamentowane. Wybierając interesujący motyw na drzwi prysznicowe, można zaaranżować przestrzeń, która będzie wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.