Funkcjonalne wieszaki na ręczniki

wieszaki na reczniki

W dzisiejszych czasach dużą wagę przywiązuje się do wystroju łazienki, którego dopełniają detale takie jak na przykład wieszaki do ręczników. Jednak w tym wypadku liczy się nie tylko dobry wygląd – muszą one być również funkcjonalne, by ręczniki dobrze się na nich trzymały i szybko wysychały.

Na co zwracać uwagę przy wyborze wieszaków na ręczniki?

Wybierając wieszaki do łazienki, konsument bardzo często kieruje się ich dobrym wyglądem, ceną i dopasowaniem do stylu, w jakim urządzona jest jego pomieszczenie kąpielowe. Trzeba jednak pamiętać również o tym, by wybierać modele o odpowiedniej wielkości i rozstawie haczyków czy drążków do wieszania, co pozwoli na umiejscowienie nawet dużych, wilgotnych ręczników, które nie będą spadały na podłogę.
Ważny jest również sposób montażu wieszaków, te najbardziej stabilne są wkręcane do ściany, trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że w razie ich wymiany w kafelkach pozostaną wkręty. Inną opcją są wieszaki na przyssawki lub przylepce, które można w łatwy sposób zdemontować i przenieść w inne miejsce, jednak ich stabilność i niezawodność jest mniejsza niż tych montowanych na stałe do ściany. Do wyboru mamy jeszcze modele wolnostojące, świetnie nadające się do większych powierzchniowo łazienek, a także wieszaki mocowane bez wkrętów na drzwiach.

Wieszaki na ręczniki – przegląd ciekawych propozycji do łazienki

W sklepach z wyposażeniem łazienkowym można znaleźć mnóstwo, różnorodnych modeli wieszaków. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się wieszaki na ręczniki wykonane z użyciem elementów drewnianych, na przykład drabinki do opierania o ścianę czy bambusowe stojaki złożone z prostokątnych fragmentów. Ciekawą opcją są również małe półeczki z wieszakami i powierzchnią do przechowywania czystych ręczników na górze.
Do nowoczesnych wnętrz poleca się metalowe wieszaki, na przykład w kolorze czarnym czy te wykonane ze stali nierdzewnej. Dobrym rozwiązaniem są tu rozsuwane modele teleskopowe, które na co dzień nie zajmują wiele miejsce, ale w razie potrzeby mogą, po rozłożeniu, pomieścić więcej ręczników niż tradycyjne egzemplarze.